Technologický postup pro usazení plastového bazénu

Vybrat pro bazén dokonalé místo na pozemku, je složitější, než se na první pohled zdá. Zvážit se musí mnoho faktorů, tím nejdůležitějším je správné místo, na které (pokud možno) svítí sluníčko největší část dne. Nejlépe na jižní straně pozemku. Pokud to není možné, přemýšlejte již při výstavbě o vhodném způsobu ohřevu bazénové vody.

Jakmile si vyberete Vaše ideální místo a vykolíkujte si jej, projděte si veškerá místa odkud je na bazén vidět a ujistěte se, že jste vybrali správně. Zpravidla se stává, že se s bazénem posouvá více k plotu, k terase, doleva, doprava...

Teprve až budete s umístění definitivně spokojeni, můžete započít s výstavbou. S každým zákazníkem přímo na jeho pozemku konzultujeme konkrétní technické a poziční řešení a na základě této schůzky Vám vypracujeme stavební dokumentaci. V ní jsou řešeny veškeré půdorysné i řezové pohledy, požadavky pro provoz bazénové technologie (elektřina, odpad, voda) a samozřejmě také její umístění. Každý zákazník má jiná přání a jiné výchozí podmínky, proto je nutné "ušít" řešení přímo na míru.

1. Prvním krokem je samotné vyznačení obrysu výkopu. Na zvoleném místě je tedy možné započít s jeho hloubením. Jestli ručně nebo strojně záleží pouze na místních podmínkách. Rozměry výkopu Vám poskytneme ve stavební dokumentaci. Zpravidla jsou rozměry výkopu o 50cm větší jak v příčném, tak i podélném směru. Na kameninový podklad frakce 32-64mm zhotovte železobetonová desku z betonu B 25 vyztuženou kari sítí o průměru 6mm, oka 100 x 100mm.

2. Na vytvrdlou podkladní betonovou desku naši pracovníci rozloží extrudovaný polystyren ROOFMATE SL tl. 30mm. Ten slouží jako tepelná izolace dna bazénu.

3. Do takto připravené jámy usadíme bazén. To je možné buď ručně nebo jeřábem. Pro tento případ máme na bazénu připraveny 4 upínací oka. Boční stěny bazénu jsou ve většině případů (dle Vaší objednávky) již obloženy z výroby izolací tj. Opět extrudovaným polystyrenem ROOFMATE SL tl. 30mm.

4. Delší strany bazénu pak rozepřete po 600 mm deskami tak, aby jste docílili naprosto stejné šířky po celé délce bazénu. Do bazénu pak napusťte 30 cm vody a do stejné výše betonujte první vrstvu. Svislé stěny betonujte na tloušťku 20-25 cm mírně zavlhlým betonem B 20. Betonáž provádějte na všech stranách bazénu současně a během betonování hlídejte rovinnost stěn. Obsypový beton zásadně nepěchujte! Na druhý den je možno dopustit dalších 30cm vody a provést další betonáž, maximálně však 30cm.

5. Po obetonování svislých stěn bazénu Vás čeká již poslední, ale nejdůležitější krok... Vybrat takou dlažbu, která neklouže, není na ní vidět každá nečistota a hlavně zapadne do estetického řešení celého okolí. Velmi žádané jsou i rošty z exotických dřevin. Záleží pouze na Vašem vkusu.

Chci zdarma kalkulaci

Bazény se dále dělí

On-line kalkulace

Ohlasy zákazníků

Vážený pane Urbánku,
S dodávanými produkty a službami Vaší společnosti jsme spokojeni. Pokud chcete navíc sdělit, co bychom uvítali u Vaší společnosti změnit nebo lépe řečeno zdokonalit, uvítali bychom možnost bezhotovostní platby na fakturu, převodem z účtu na účet. Platba cash na místě je docela nepříjemná a málokterá společnost...

S pozdravem
RNDr. Jiří Boleslav, Tišnov

více zákazníků