Bazény

Rodinný bazén je v dnešní uspěchané době jedno z mála míst, kde může nejbližší rodina trávit volné chvilky pohromadě, v soukromí a v prostředí, které je hygienicky nezávadné a kde, při troše dobré vůle, můžete také něco pozitivného udělat pro své tělo. Samozřejmě, že bazén a jeho bezprostřední okolí výrazně dotváří celkový dojem z exteriéru Vašeho domu a při plánování výstavby bazénu je nutné znát odpovědi na spoustu otázek.

Jakou velikost bazénu si máme vybrat?

Při výběru musíte zvážit velikost prostoru, kde bude bazén umístěn, pro kolik lidí je určen a také zvážit jeho estetický vliv na prostředí, ve kterém bude vybudován. Důležitým vodítkem je také finanční hledisko. Zde platí přímá úměra: „Čím je bazén větší, tím více bude stát jeho vybudování a větší budou také náklady na jeho provozování“. Při navrhování můžete vycházet z ideálního poměru stran krátké a dlouhé strany bazénu. Ten by měl být 1:2. V praxi to znamená, že hezké a rozměrově vyvážené tvary mají rozměr 5 x 2,5m, 6 x 3m, 7 x 3,5 nebo 8 x 4m. Ostatní, jako je např. 8 x 3m, již působí dojmem úzké a dlouhé nudle a jejich přínos pro estetiku není valný. Již několik let je nejprodávanějším rozměrem, pro typickou rodinu se dvěma dětmi, bazén o vnitřním rozměru 6 x 3m.

Je lepší hloubka 1,2m nebo 1,5m?

Nezapoměňte, že všechny děti rostou jako z vody a během pár let, až se naučí samy plavat, jim v začátku vhodná hloubka 1,2m nebude z bezpečnostních důvodů dostačovat. Využívání bazénu se totiž mění s věkem dětí a v začátcích, kdy se děti koupou pouze v doprovodu rodičů a s ochrannými pomůckami, mají rodičové pocit, že hl. 1,2m dostačuje. Jakmile se děti rozpalvou a odhodí rukávky a záchranné kruhy, začnou v bazénu opravdu řádit, potápět se a skákat a v těchto případech je již větší hloubka naprostou výhodou.

Kam máme bazén umístit?

Správné místo musí být posuzováno z několika hledisek, jelikož hotový bazén již nejde nikam posunout ani přemístit, je to rozhodnutí zásadní. Kvůli teplotě vody a vnímané teplotě na Vašem těle, vyberte pro bazén místo, kde sluneční paprsky svítí po většinu dne. Vybrané místo by mělo poskytnout i dostatečnou dávku soukromí pro Vás a vaši rodinu. Bezprostřední okolí by mělo umožňovat relaxaci a oddych a k tomu slouží budované odpočinkové plochy popř. terasy, na kterých pak můžete snít a odpočívat, při pohledu na nejlepší investici Vašeho života...

Zvládneme péči o bazén?

Není třeba se ničeho obávat. Žádný učený z nebe nespadl a naše firma Vás dokonale zaškolí nejen s obsluhou, ale navrhneme Vám i dokonalé řešení pro Vaše pohodlí. Naše bazény jsou navrženy tak, aby jejich obsluha a údržba byla co nejjednodušší a i našim zájmem je, aby jste měli vodu křištálovou a průzračnou. Služby, jako je zprovoznění bazénu, celoroční servis a také zazimování na konci koupací sezóny, jsou u nás samozřejmostí.

Jak je to s výstavbou bazénu?

Vybudovat bazén nevyžaduje žádné přehnané nároky na stavební kvalifikaci a s pomocí našich pracovníků je zvládne doslova každý. Navrhneme Vám stavební a dispoziční řešení, dle Vašeho zadání. Poskytneme Vám veškeré stavební výkresy a podklady a během výstavby dozorujeme postup výstavby a realizace. Více se k tomuto věnujeme v sekci Montáž a usazení.

Chci zdarma kalkulaci

Bazény se dále dělí

On-line kalkulace

Ohlasy zákazníků

Dobrý den,
zasílám Vám hodnocení Vaší firmy.  Bazén nám firma vyrobila a namontovala v roce 2009.

S kvalitou práce jsme byli spokojeni i samotné vysvětlení při objednávání bylo rychlé a profesionální. Firma se stará o své zákazníky stále, ať už nabídkou různého servisu nebo zazimování. Myslím, že se může od nich mnoho firem...

Machalová Marie, Kroměříž

více zákazníků