Bazény z těžké fólie ALKORPLAN

Mimo plastové bazény z materiálu POLYSTONE vyrábíme a dodáváme fóliové bazény. POZOR, není fólie jako fólie. Na trhu se nabízejí materiály s tloušťkou od 0,7mm. Bazény z tohoto materiálu nemají zpravidla dlouhou životnost a cena za tyto fólie odpovídá jejich provedení a kvalitě. Námi používaná fólie ALKORPLAN má sílu 1,5mm a obsahuje vyztužující textilní vlákno. Takto masivní materiál má naopak dlouhou životnost a budete s ním maximálně spokojeni.

ALKORPLAN, řada 2000 – jednobarevné fólie
ALKORPLAN, řada 3000 – mozaikové fólie

Zajímavější a zákazníky více vyhledávaná je varianta ALKORPLAN 3000, která obsahuje mozaikové a reliéfní dekory. Jejich výhodou je zajímavý vzhled, možnost vzájemné kombinace různých fólií a to i s řadou AKLKORPLAN 2000 a zejména jejich praktičnost, jelikož výborně maskují případné nečistoty v bazénu a také dokonale schovají vodní hladinovou linku, která se v bazénu tvoří.

Postup výstavby a realizace fóliového bazénu je na začátku podobný všem ostatním typům bazénů. Vyhloubit výkop, zhotovit podkladní štěrkopískové podloží, zabetonovat podkladní betonovou desku tl. 150mm vyztuženou kari sítí pr. 6mm, oka 100 x 100mm a pak vystavět ze ztraceného bednění skelet bazénu v požadovaném tvaru. Oproti plastovým bazénům je možné mít v bazénu šikmé dno, což je velmi praktické při odčerpávání vody z bazénu před započetím plavecké sezóny. Skelet bazénu může být zhotoven z betonových, popř. z polystyrenových dílců. A musí být samozřejmě zpevněn ocelovou armaturou (vodorovně i svisle). Vnitřní stěny bazénu, včetně bazénového schodiště, musí být dokonale vystěrkovány flexibilním lepidlem s perlinkovou výztuží.

Součástí dodávky naší firmy je kompletní stavební dokumentace, ve které jsou zakresleny veškeré stavební prostupy ve stěnách a v betonové desce pod bazénem. Do těchto otvorů přijdou zabudovat technologické armatury bazénu (skimmer, vtokové trysky, podvodní světla, protiproudová hlavice, dnové sání atd.). Zabudování těchto komponentů provádí vždy naši vyškolení pracovníci. Usazení a napojení je velmi důležité pro budoucí správnou funkčnost a vodotěsnost systému. Následně propojíme veškeré potrubní rozvody okolo bazénu do místa, kde bude instalována technologie bazénu (plastová šachta, zděná šachta, suterén RD atd.)

Po provedení zásypů okolo bazénu a zabetonování okolní plochy okolo bazénu, nastupujeme na fóliování. Fólie ALKORPLAN se spojuje svářením za tepla k pogumovaným kotvícím lištám, které jsou ukotveny po celém obvodu bazénu, vč. schodiště. Na stěnách a následně na dnu bazénu je uložena mezivrstva geotextilie s gramáží 500, která pomáhá srovnat rovinnost podkladu a zároveň působí jako tepelná izolace.

Samotné svařování fólie se musí provádět za min. okolní teploty 12st. C. Udělat kvalitní fóliový bazén je časově náročnější, než je tomu u plastového bazénu. Svařování samotné zabere, podle velikosti bazénu, asi 4-6 pracovních dnů. Výsledkem je pak nejen pěkně odvedená práce, ale hlavně spokojený zákazník a o to nám jde v první řadě.

Pro více informací a individuální cenovou nabídku nás kontaktujte.

Bazény se dále dělí

On-line kalkulace

Ohlasy zákazníků

Dobrý den pane Urbánek,

je pravdou, že jsem o Vaší firmě mnohokrát mluvil v souvislosti s tím, že se lidé ptají: "a kdo vám to dělal, a já jsem slyšel atd." Stejně jako můj tchán pan Vaňkát z Růžené jsem si Vás vybral podle zkušeností. Měl jsem je dlouhodobé a to od již zmíněného pana Vaňkáta, který si mimochodem...

Mgr. Jiří Švanda, Dolní Dunajovice

více zákazníků