Zastřešení bazénů

Zastřešení bazénu je důležitou součástí péče o bazénovou vodu, zamezí jejímu znečišťování z okolí a má výrazný vliv na její teplotu. Zastřešení vytváří uzavřený prostor, díky kterému se do vody nedostávají nečistoty z okolí a Váš čas věnovaný údržbě bazénové vody se tím zmenší. Zároveň ušetříte náklady za použité chemické přípravky a energii na případné vytápění bazénu. Zastřešení bazénu výrazně napomáhá redukci tepelných ztrát odparem do ovzduší a díky tomu máte vodu, oproti nezastřešenému bazénu, o 5 stupňů teplejší. Pod krytem si voda udržuje stálou teplotu, a i když je venku zrovna zataženo nebo prší, udrží si voda svoji teplotu po celé další 4 dny.

Ze všeho nejdůležitější je ale prvek bezpečnostní. Zastřešení ochrání Vaše malé děti a domácí miláčky. Dveře a jednotlivé segmenty posuvného zakrytí lze uzamknout tak, že je vyloučen jakýkoliv pohyb a manipulace se zastřešením.

Konstrukce zastřešení

Konstrukce zastřešení je vyráběna ze speciálních profilů z tvrzené slitiny hliníku AlMgSi s povrchovou úpravou v těchto standardních barevných odstínech: stříbrná RAL 9006, bílá RAL 9010, béžová RAL 1015, zelená RAL 6009 a antracitová DB 703. Rozměry a druhy profilů se liší dle typu zastřešení. Mezi nejpoužívanější profily patří 50 x 38mm a 60 x 63mm. Ten se užívá hlavně u větších krytů. Rozměry konstrukcí (šířku, délku, výšku) přizpůsobíme dle statických možností požadavkům zákazníka.

Kolejnice

Kolejnice jsou ze speciálních profilů z tvrzené slitiny hliníku s povrchovou úpravou elox C-0 stříbrné barvy. Nabízíme svým zákazníkům kolejnice ve dvojím provedení. STANDART o výšce 28mm a KOMFORT o výšce pouze 15mm. U obou typů kolejnic je posuv segmentů velmi jednoduchý a to hlavně díky bezúdržbovému ložisku, které je součástí každého etalonového kolečka. Tyto se posouvají po dráze pevně fixované do naprosto rovného a pevného podkladu (např. beton min. B20, dlažba přilepená pomocí mrazuvzdorného flexibilního lepidla na betonový podklad). Nerovný terén má velký vliv na jednoduchost posuvu segmentů zastřešení. Naše segmenty se při ideálním podkladu dají posouvat „jedním prstem“. Od února 2008 jsme začali našim zákazníkům nabízet i možnost uzamknout jednotlivé segmenty ke kolejišti. Nehrozí pak, že „bystřejší “ děti brzo pochopí, že se dá zastřešení odsunout i přesto, že jsou uzamčené vstupní dveře.

Výplň konstrukcí

Výplň konstrukcí je zhotovena z jednokomorového čirého polykarbonátu s jednostrannou UV stabilizací proti UV záření a úpravou NO DROP. Tepelný odpor U = 3,1W/m2K. Jako jedni z mála výrobců používáme polykarbonát o síle 10mm, který má lepší tepelné vlastnosti. Výplň všech dveří tj. i bočních posuvných, je zhotovena z téhož polykarbonátu o síle 10mm. Standardní čirý odstín lze nahradit odstínem světle modrým, zeleným, kouřovým atd. Alternativně nabízíme i zasklení zastřešení kompaktním polykarbonátem o tl. 4mm, který je naprosto průhledný a má oboustrannou UV stabilizaci.

Povrchová úprava

Pro povrchovou úpravu používáme tyto odstíny barev: stříbrná RAL 9006, bílá RAL 9010, béžová RAL 1015, zelená RAL 6009 a antracitová DB 703. Jsou zdravotně nezávadné a je vhodné pro veškerou bazénovou chemii.

Přední a zadní čelo

Přední a zadní čelo zastřešení se připevňuje k jednotlivým segmentům pomocí aretačních kolíků s plastovou hlavou. Při objednávání zastřešení musí být upřesněna výška bazénového lemu bazénu. To z důvodu snadného přejezdu čel zastřešení přes lem. To platí, pokud bude uživatel přejíždět lem bazénu s nasazeným lemem, což je pro obsluhu velmi jednoduché.

Dveře zastřešení

Dveře zastřešení jsou standardně řešeny s ohledem na požadavky zákazníků. Celoročně nabízíme jedny dveře zcela ZDARMA v ceně zastřešení. Ať už se jedná o dveře boční posuvné, které jsou vůbec nejčastější variantou, nebo také dveře pantové či přesuvné, vhodné pro přejezd nerezového žebříku. Nabízíme také výklopnou klapku v čelech zastřešení. Ta je vhodná pro přejezd filtračních stanic, vysokých bazénových lemů atd……. Všechny dveře zastřešení lze vybavit zámky.

Pantové dveře

Pantové dveře jsou umístěny na předním nebo zadním čele zastřešení. Pantové dveře slouží jako vstup k bazénu, obsluhování skimmeru a odvětrávání vnitřního prostoru. Užívají se hlavně tam, kde jsou součástí bazénu různé překážky, které brání odsunutí segmentů zastřešení jako celku např. nerezové schodiště, skákací prkno, madla apod. Tyto dveře se umístí na zastřešení tak, aby při otevřeném stavu mohlo být odsunuto zastřešení za bazén bez demontáže čela.

Boční posuvné dveře

Boční posuvné dveře jsou umístěny do boků nejvyššího segmentu. Lze je využít především jako pohodlný vstup do zastřešení přímo k bazénovému schodišti. Jsou maximálně praktické i u nižších zastřešení, jelikož při vstupu do bazénu uživatele nijak neomezují a vstup do bazénu je téměř bez omezení. Vnitřní světlost dveří je vždy rovna ½ délky segmentu, vždy v rozmezí 85 – 120cm.

Těsnění segmentů

Těsnění segmentů je provedeno originálním způsobem z EPDM folie, která dokonale utěsní prostor mezi segmenty. Tím zabraňuje nafoukání nečistot pod zastřešení. Utěsnění čel ve spodní části je standardně provedeno ze silikonové folie FATRAFOL 810. Pro každé zastřešení je však dodávána jiná výška folie, hlavně kvůli výšce bazénového lemu. Těsnící folie na zastřešení jsou vždy zahrnuty v základní ceně.

Během užívání zastřešení je uživatel povinen:

  • provádět běžnou údržbu a očistu zastřešení
  • při zhoršení povětrnostních podmínek vždy uzavřít zastřešení z obou stran čely, zavřít dveře a zajišťovací aretace segmentů uvést do polohy zcela zajištěné
  • nenechat zastřešení zatěžovat cizími předměty
  • v zimním období provádět úklid sněhu
  • věnovat zvýšenou opatrnost při manipulaci se zastřešením - hrozí nebezpečí úrazu

Chci zdarma kalkulaci

Zastřešení se dále dělí

Ohlasy zákazníků

 Dobrý den pane Urbánek,
s Vaší fa jsem naprosto spokojen - servis,dodání dílů,konzultace atd.Máte dobrý systém databáze bazénů /foto,místo,zapojení technologie/.Nemám co vytknout,tedy jen,přeji  Vám mnoho dalších úspěšných zakázek jako doposud.

 Palatý – Prostějov

více zákazníků

On-line kalkulace