Slaná voda v bazénu

Snem každého uživatele je mít neustále během koupací sezóny křišťálově čistou vodu. Toho se dá samozřejmě docílit několika způsoby, kdy základní způsob spočívá v používání chlorových tablet nebo přípravků na bázi chloru (chlornan sodný). Ten může způsobovat u uživatelů alergické reakce - svědění kůže, pálení očí, zarudnutí kožních poranění, podráždění sliznice atd. Nevýhodou je také přímý vliv chlorování na zvyšování hodnoty pH vody v bazénu. Tato se musí neustále upravovat na hodnotu 7,2.

Dalším velmi komfortním způsobem úpravy vody v bazénu jsou solonizační jednotky. Tyto pracují na principu elektrolýzy, kdy se do bazénové vody rozpustí 0,35% koncentrace soli, což je poloviční slanost Vaší slzy. Tento roztok mořské soli, nezpůsobuje žádné nepříznivé či alergické reakce a naopak působí příznivě na pokožku, stejně jako mořská voda. Při elektrolýze prochází elektrický proud mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu a z nich se do vody uvolňuje volný chlor a ten okamžitě dezinfikuje vodu. Volný chlor nezpůsobuje ve vodě při optimální koncentraci zápach, jako chlorové tablety a nemění její chuť. Systém je maximálně šetrný vůči lidskému organismu a má příznivé účinky na lidskou pokožku, to samozřejmě platí, pokud v bazénu udržujete ideální hodnotu kyselosti vody tj. Ph=7,2. Toto lze stanovit pomocí testeru. Dnes již existují velmi přesné digitální testery.

Nevýhodou bezesporu je možná koroze nerezových částí bazénu (nerezový žebřík, nerezový tepelný výměník, nerezový elektrický ohřev atd.) Veškeré komponenty bazénu přicházející do styku se slanou vodou musí být zhotoveny buď z plastu nebo z titanové oceli. Provoz celého systému je naprosto bezpečný a používá se i na komerčních zařízeních.

Instalace zařízení je možná i do stávajících bazénů a to do technologické šachty. Napojovací potrubí musí mít průměr 50 nebo 63 mm. Podmínkou je minimální průtok vody v objemu 6m3/h.

Po počáteční investici Vás dezinfekce vody nestojí téměř nic. Jediným nákladem na úpravu vody je bazénová sůl, která na 30m3 bazén vyjde na jednu sezónu na 1.250,- Kč bez DPH. Toto platí, pokud na začátku sezóny měníte vodu kompletně. Výhodou určitě je, že sůl kamenná má neomezenou skladovatelnost.

Bazén je dezinfikován, i když jste dlouhodobě nepřítomni. Na základě našich zkušeností, doporučujeme slanou vodu našim zákazníkům jako nejméně náročné zařízení na úpravu bazénové vody. Návod na použití solonizační jednotky si můžete stáhnout zde.

Chci zdarma kalkulaci

Bazény se dále dělí

On-line kalkulace

Ohlasy zákazníků

Dobrý den.
 Bazén mám čtvrtý rok zatím slouží dobře.  Musel jsem ale zvětšit otvory pod plastovými schody kvůli lepšímu jarnímu čištění.  Všem kde to jde bych doporučil nechat udělat na dně bazénu výpustný otvor,při čestění nemá chybu.  Bohužel kritiku musím říct na pracovníka co bazén dovezl a zapojoval k čističce vůbec nereagoval...

Přeji hezký den Fasora, Sokolnice

více zákazníků